top of page

תודה!

הכתבות האחרונות במגזין

עוד במגזין

קאנג הכובש: מי הוא נבל העל הגדול הבא של מארוול ומה מצפה לנו בעתיד הסאגה?

עודכן: 24 בפבר׳

עכשיו זה רשמי: ב-2025 נקבל שני סרטים של הנוקמים - "שושלת קאנג" ואחריו "מלחמות סודיות". קווין פייגי שומר את הקלפים קרוב לחזה, אבל לנו יש תחושה שאנחנו יודעים לאן ה-MCU ילך בשנים הקרובות. אז קאנג הכובש, בואו נעשה קצת סדר.

הדמות הכי חשובה של מארוול בשנים הקרובות | צילום: באדיבות Disney/Marvel Comics
הדמות הכי חשובה של מארוול בשנים הקרובות | צילום: באדיבות Disney/Marvel Comics

להטבות בלעדיות, כרטיסים במתנה ועוד הפתעות: הצטרפו לאינסטגרם שלנו! 


בפעם הקודמת שנפגשנו כאן, דנו בתיאוריות על עתיד היקום הקולנועי של מארוול וציינתי אז את העובדה שלראשונה מזה הרבה זמן - לא הוכרז אפילו סרט אחד בסגנון הנוקמים. כמו תמיד, האדם מתכנן תוכניות וקווין פייגי צוחק: האיש החזק של אולפני מארוול עלה על הבמה באולם H בכנס קומיק-קון סן דייגו, והכריז לא רק על סרט אחד של הנוקמים כי-אם שניים – הנוקמים: שושלת קאנג (Avengers: Kang Dynasty) והנוקמים: מלחמות סודיות (Avengers: Secret Wars). לא זו בלבד, שניהם ייצאו בטווח של חצי שנה האחד מהשני – הראשון במאי 2025, והשני בנובמבר של אותה השנה.

על מלחמות סודיות כבר דיברנו קצת בכתבה הקודמת, ועכשיו אנחנו יודעים שהוא ייבנה על בסיס הסרט שיבוא לפניו. אז שושלת קאנג, מה הסיפור שלך? בגרסתו הקולנועית, דווח לאחרונה כי הסרט יבוים על ידי דסטין דניאל קרטון, שביים את שאנג-צ'י ואגדת עשר הטבעות. בגרסת הקומיקס, מדובר בקשת סיפורית שמארוול התחילה לפרסם ב-2001, ושנכתבה על ידי הכותב המוערך קורט ביוסיק. לאורך יותר משנה ו-16 גיליונות, קוראי הקומיקס נחשפו אולי לאתגר הגדול ביותר שהנוקמים אי-פעם עמדו בפניו – קאנג הכובש והשתלטותו על כדור הארץ.

דסטין דניאל קרטון, הבמאי של "שאנג-צ'י ואגדת עשר הטבעות", יביים את "שושלת קאנג" | צילום: באדיבות Disney
דסטין דניאל קרטון, הבמאי של "שאנג-צ'י ואגדת עשר הטבעות", יביים את "שושלת קאנג" | צילום: באדיבות Disney

אבל לפני שמדברים על השושלת שלו, בואו ניישר קודם קו לגבי מיהו בכלל קאנג עצמו – ולשאלה הזאת, מתברר, יש יחסית הרבה תשובות. קאנג נוצר במקור על-ידי סטן לי וג'ק קירבי ב-1964, והוא האלטר-אגו של נתנאל ריצ'ארדס, מלומד בן המאה ה-31 וצאצאו של ריד ריצ'ארדס מארבעת המופלאים. כשהוא מגלה טכנולוגיה המאפשרת לו מסע בזמן, הוא מתחיל מסע שנמשך עשורים (בעולם האמיתי), במהלכו הוא הגיע לכל תקופה שניתן לדמיין – ממצרים העתיקה ועד לעתיד אפילו רחוק יותר מהמאה ה-31 שלו.


כחלק מאותו המסע, קאנג-ריצ'ארדס נתקל במספר לא מבוטל של גרסאות אחרות שלו, מפרעה ראמה-תות ועד לאימורטוס - השליח בן האלמוות של שומרי הזמן (שראינו בלוקי), ששולט על מימד לימבו. גרסה צעירה יותר של קאנג אפילו הפכה לגיבור איירון לאד, שהקים את קבוצת הנוקמים הצעירים. זה מסקרן במיוחד, כי מארוול כבר הציגו לנו שמונה חברים אחרים בצוות המדובר, שעשוי להיות חלק מרכזי מעתיד היקום הקולנועי כולו.

בחזרה לשושלת קאנג של הקומיקס: בסיפור, קאנג מגיע לכדור הארץ של המאה ה-21 יחד עם בנו מרקוס, והשניים מתחילים במתקפה שמטרתה היא – איך לא – השתלטות על העולם. הטוויסט הוא שקאנג באמת מצליח לעשות זאת - וזהו מאורע יוצא דופן, במיוחד משום שזו הפעם הראשונה בהיסטוריה של מארוול שנבל כלשהו השתלט פיזית על כל רחבי הגלובוס.


בסופו של דבר, קאנג מובס על-ידי קפטן אמריקה, אך לא לפני שהוא משמיד לחלוטין את וושינגטון הבירה. יש לציין גם שמסע הכיבושים שלו מקבל תוספת כוח משמעותית מנבלים אחרים של מארוול, כמו בני הגזע החייזרי, הסטיות, שגרסה שלהם ראינו בנצחיים, להם הוא מבטיח חלק בסדר העולמי החדש שלו תמורת סיועם לכיבושיו.

הכל באשמת סילבי | צילום: באדיבות Disney
הכל באשמת סילבי | צילום: באדיבות Disney

ועכשיו לחלק המעניין באמת – איך כל זה יעובד לסרט שיגיע אלינו בעוד כשלוש שנים. כזכור, גרסה של קאנג כבר הופיעה בפרק האחרון של הסדרה לוקי. "הוא שנשאר", כפי שקרא לעצמו, הקים את ציר הזמן המקודש כדי לסיים מלחמה בין-ממדית שלקחו בה חלק אינספור וריאנטים אחרים שלו. ציר הזמן המקודש הביא את ריבוי היקומים לסופו, אבל כמובן שסילבי הרגה את "הוא שנשאר" והחזירה את המולטיוורס (כפי שראינו בספיידרמן: אין דרך הביתה ובדוקטור סטריינג' בממדי הטירוף).


קאנג הוא ככל הנראה התאנוס החדש של אולפני מארוול, ואם כך – ובהתחשב בסמיכות תאריכי היציאה שלהם – אין אלא להניח ששושלת קאנג ומלחמות סודיות יהיו המקבילות של שלב שש למלחמת האינסוף וסוף המשחק של שלב שלוש. במילים אחרות, שושלת קאנג יהיה המקפצה שתוביל אותנו הישר אל מלחמות סודיות – ואני חושב שידוע לי כיצד מארוול יבצעו את המהלך.

בלוקי, "הוא שנשאר" הזהיר את לוקי וסילבי שהריגתו תביא לחזרתן של כל הווריאנטים האחרים שלו, ולמלחמה בין-ממדית חדשה. אנחנו כבר יודעים שהוא לא שיקר, לאור העובדה שווריאנט נוסף של קאנג יופיע באנטמן והצרעה: קוונטומאניה, שייצא ב-2023, שוב בגילומו של ג'ונתן מייג'ורס מלוקי. לא מן הנמנע שנראה גם גרסאות נוספות בעונה השנייה של לוקי, שתעלה באמצע אותה שנה.


לאן כל זה מוביל? אם תשאלו אותי, בשלב מסוים כל הגרסאות השונות של קאנג, מכל רחבי המולטיוורס, יילחמו אחת בשנייה – בין שהסיבה היא כדי לכבוש את כדור הארץ ובין שיהיה זה ניסיון לראות מי מהן העוצמתית ביותר. התוצאה הסופית תהיה הרס מוחלט, לא רק של יקום 616 – השם שניתן בממדי הטירוף ליקום המרכזי של הסרטים – אלא של כל היקומים כולם.

בקרוב גם ב"אנטמן והצרעה: קוונטומאניה" (פברואר 2023)
בקרוב גם ב"אנטמן והצרעה: קוונטומאניה" (פברואר 2023)

על החורבות העשנות של כל אותם יקומים יעלה עולם חדש – עולם הקרבות (Battleworld), בשליטתו של הקיסר האל דוקטור דום. בגלגול האחרון בקומיקס של אירוע המלחמות הסודיות, עולם הקרבות הוקם אחרי שחדירות (Incursions) כמו אלה שראינו בממדי הטירוף השמידו את כל היקומים האחרים. דוקטור דום, הנבל האיקוני של ארבעת המופלאים, שלט בעולם הקרבות ביד רמה, והכריח גרסאות אינספור של הגיבורים המוכרים שלנו להילחם אחת בשנייה.

עכשיו, סוף-סוף, אנחנו יכולים להגיד שאין שום דבר שיימנע מהתרחיש הזה לקרות. כחלק מאותו פאנל בו פייגי הכריז על שני הסרטים החדשים של הנוקמים, הוא הכריז גם על הופעת הבכורה של המשפחה הראשונה של מארוול – ארבעת המופלאים – ביקום הקולנועי (סרטם ישוחרר בנובמבר 2024 וייפתח את שלב שש). אמנם פייגי אמר כי בדומה לנעשה עם הענק הירוק ולספיידרמן, הסרט לא יציג את סיפור המקור של הקבוצה, אך קשה לחשוב על סרט של ארבעת המופלאים שלא כולל את דוקטור דום.

יחזור ל-MCU ויציג את דוקטור דום? ג'ון קרסינסקי ב"דוקטור סטריינג' בממדי הטירוף" | צילום: באדיבות Marvel
יחזור ל-MCU ויציג את דוקטור דום? ג'ון קרסינסקי ב"דוקטור סטריינג' בממדי הטירוף" | צילום: באדיבות Marvel

ואחרי הכל, מה מתאים יותר מזה שהנבל שמופיע בהתחלה של שלב שש יהפוך לאיום הגדול ביותר בסרט שיסגור את אותו שלב? נכון להיום, יש עדיין שמונה פרויקטים של מארוול שיהיו חלק משלב שש ושעוד לא הוכרזו רשמית, אך הכיוון ברור. מקאנג ועד לדוקטור דום, למעריצים כדאי ללכת לנוח כבר עכשיו, כי בשלוש השנים הקרובות לא יהיו לנו הרבה הזדמנויות לעשות זאת.

 

לכל העדכונים החמים, הכתבות והחדשות: הצטרפו אלינו בערוץ הטלגרם החדש של מאה בקולנוע. לדיונים נוספים והמלצות משלכם ניתן להצטרף גם לקבוצת החברים שלנו. תוכלו גם לעקוב אחרינו בעמודי הרשתות החברתיות שלנו באינסטגרם ובפייסבוק או לשלוח הודעה בדוא"ל בכל נושא.

1 commentaire


Invité
31 juil. 2022

מעולה , חבל שפייז 4 היה חצי כוח אבל אולי זאת סטירה מעוררת טובה לדיסני

J'aime
bottom of page