top of page

תודה!

הכתבות האחרונות במגזין

עוד במגזין

"הנוקמים: מלחמות סודיות" ו"הנוקמים: שושלת קאנג" הוכרזו רשמית, יגיעו ב-2025 | כל הפרטים

עודכן: 24 בפבר׳

התעלו על כל הציפיות: אחרי לילה עמוס בהכרזות בכנס קומיק-קון סן דייגו, אולפני מארוול הכריזו על שני סרטים חדשים של "הנוקמים", שישוחררו בשנת 2025 ויחתמו את השלב ה-6 ביקום הקולנועי.

הלוגואים הרשמיים של "הנוקמים: מלחמות סודיות" ו"הנוקמים: שושלת קאנג" | צילום: באדיבות Marvel Studios
הלוגואים הרשמיים של "הנוקמים: מלחמות סודיות" ו"הנוקמים: שושלת קאנג" | צילום: באדיבות Marvel Studios

להטבות בלעדיות, כרטיסים במתנה ועוד הפתעות: הצטרפו לאינסטגרם שלנו! 


מעריצי גיבורי-על וסרטי קומיקס לוטשים את עיניהם מדי שנה אל עבר כנס קומיק-קון, סן דייגו השנתי, אבל לזה קשה להגיד שמישהו ציפה. בשעה 3:05 לפנות בוקר לערך בשעון ישראל, עלה לבמה נשיא אולפני מארוול קווין פייגי במסגרת הפאנל החגיגי של האולפן, והכריז קבל עם ועדה: השלב הרביעי (Phase IV) של היקום הקולנועי מגיע לקיצו, אנחנו מתחילים עכשיו לחמם מנועים לקראת שלבים 5 ו-6.


לדברי פייגי, השלב הרביעי ייחתם בקולנוע עם הפנתר השחור: ואקאנדה לנצח (Black Panther: Wakanda Forever), שמתוכנן לעלות לאקרנים כבר בנובמבר הקרוב. הסרט בבימויו של ריאן קוגלר, שביים גם את הסרט הראשון, יצטרך להתגבר על אובדנו של צ'דוויק בוזמן המנוח, שנפטר לפני כשנתיים לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן.


בטריילר הראשון ששוחרר במהלך הפאנל, מופיעה דמותו של פנתר חדש - שזהותו טרם ידועה. מעבר לכך, שימו-לב לשילוב האדיר בין גרסת הכיסוי של No Woman, No Cry (במקור של בוב מארלי) לבין Alright של קנדריק לאמאר. שני השירים נשזרים אחד בשני בטריילר בצורה יפהפייה, כך שגם אם לא ברור בדיוק על מה הסיפור - הטריילר מצליח לסקרן ולרגש.

על שאר הכרזות הכנס עוד נפרט בכתבה נפרדת ומורחבת, אך בינתיים נחזור לאירועים לשמו התכנסנו: הנוקמים: שושלת קאנג (Avengers: Kang Dynasty) והנוקמים: מלחמות סודיות (Avengers: Secret Wars) הוכרזו רשמית - בהודעה שאף אחד לא ציפה לה בשלב הזה, במיוחד כשבהמשך השנה צפויים למארוול עוד שני כנסים חשובים.


הנוקמים: שושלת קאנג יגיע לבתי הקולנוע במאי 2025, ויתבסס כמובן על חוברת הקומיקס ב-16 חלקים באותו השם, ששוחררה במקור בין יוני 2001 לאוגוסט 2002. את אחד מהווריאנטים של קאנג, הידוע כ"הוא שנשאר" (He Who Remains), כבר ראינו בקיץ שעבר בעונה הראשונה של הסדרה לוקי (Loki). מגלם אותו השחקן ג'ונתן מייג'ורס (ארץ לאבקרפאט, נקמה מרה), שצפוי לחזור כבר באנטמן והצרעה: קוונטומאניה ולהוות את הנבל הגדול הבא אחרי תאנוס. לפי דיווחים של נוכחים בפאנל, בהצצה שהוצגה מתוך הסרט (וטרם שוחררה לקהל הרחב), קאנג אומר לאיש הנמלה בקול מצמרר "אתה נוקם. לא הרגתי אותך בעבר?". כמו-כן, לפי הנאמר וכפי ששמו מרמז, הסרט יתמקד הרבה יותר במרחב הקוונטום.

"הנוקמים: מלחמות סודיות" הוכרז רשמית


לצד ההכרזה הזו, שהגיעה בשעה 4:00 לפנות בוקר לערך בשעון ישראל, הוכרז כאמור גם הנוקמים: מלחמות סודיות, שיגיע לבתי הקולנוע בנובמבר 2025. הפעם מדובר בסרט שחרושת השמועות לגביו עבדה בשבועות האחרונים שעות נוספות - ואפילו אנחנו עלינו כאן עם כתבת תיאוריות מפורטת, בה ניסינו להסביר על מה כל ההתלהבות ובמה באמת מדובר.


רק לפני חודש קווין פייגי הבטיח כי עתיד היקום הקולנועי של מארוול ייחשף ב"חודשים הקרובים" ומדהים לגלות עד כמה הוא לא רק היה רציני לחלוטין, אלא שקיבלנו הכרזות מעל ומעבר למה שיכולנו לקוות לו. ממש לאחרונה, גם האחים רוסו דיברו על חלומם לביים את "מלחמות סודיות" בבוא היום, אך לדברי פייגי, לפחות כרגע, שמם של השניים לא נקשר בבימוי הפרויקט (וגם לא בבימוי שושלת קאנג).

"הנוקמים: שושלת קאנג" ו"הנוקמים: מלחמות סודיות" יחתמו את שלב 6 ב-MCU | צילום: באדיבות קומיק-קון, סן דייגו
"הנוקמים: שושלת קאנג" ו"הנוקמים: מלחמות סודיות" יחתמו את שלב 6 ב-MCU | צילום: באדיבות קומיק-קון, סן דייגו

כפי שרבים כבר אכן מכנים אותם, שלבים 4-6 ביקום הקולנועי זכו הלילה רשמית לכינוי סאגת המולטיוורס (Multiverse Saga). בהזדמנות זו, מסקרן לציין כי סאגת האינסוף, שהייתה השם הכולל לשלבים 1-3, השתרעה על פרק זמן של כ-11 שנים - מאיירון מן ב-2008 ועד ספיידרמן: רחוק מהבית ב-2019. לעומת זאת, אם סאגת המולטיוורס אכן תיחתם עם מלחמות סודיות ב-2025 ולא מכינים לנו עוד הפתעות נוספות במסגרתה לאחר מכן - הריצה הקולנועית-טלוויזיונית שלה תסתכם בערך ב-5 שנים (פחות ממחצית הזמן), היות שהשלב הרביעי נפתח עם וונדה-ויז'ן בינואר 2021.


אם תשאלו אותי, זו נקודה מאוד מעניינת למחשבה, לא רק בשל איזושהי תחושת זירוז ואפילו נמהרות בה נדמה שסאגת המולטיוורס פועלת - ושווה לתת עליה את הדעת - כי-אם גם כתהייה לעתיד: ברור לכולנו שמארוול לא יעצרו אחרי מלחמות סודיות ולאחר מכן תגיע סאגת נוספת. אלו דברים שפייגי אף העיד עליהם בעצמו, באומרו לפני מספר שנים כי יש להם סרטים בקנה לפחות עד 2028 (וכעת סביר להניח שכבר מעבר). מה צפוי לנו אם כן אחרי הסאגה הזו לפנינו שסוף-סוף מקבלת כיוון ברור? רק הזמן יגיד. בינתיים, משמח לראות שהתמונה הגדולה של מארוול מתחילה שוב להתבהר.

אלו כמובן לא ההכרזות היחידות שהיו בפנאל, ולצדן גם הוכרזו קפטן אמריקה: סדר עולמי חדש (תרגום חופשי של Captain America: New World Order) שיגיע במאי 2024; סדרה חדשה של דרדוויל בשם Daredevil: Born Again, שמתוכננת לאביב 2024; ואפילו תאריך לארבעת המופלאים, שהוכרז עתה כי יגיע ב-8 בנובמבר 2024 ויחל את צילומי השנה.


כמו-כן, היו התייחסויות רבות לסרטים אחרים - כמו שומרי הגלקסיה: חלק 3 שנאמר כי יסגור את הסיפור של השומרים במבנה הנוכחי - ופרויקטים נוספים עליהם נרחיב בכתבה נפרדת. יתרה מכך, יש גם חורים מסוימים שלא זכו למענה - בהם דדפול 3 והסרטים הבאים של ספיידרמן - ואלו לבטח יכללו בשלב השישי ויתכן כי יורחב עליהם הדיבור בכנס D23 בספטמבר.


עד אז, הנוקמים: שושלת קאנג יגיע לבתי הקולנוע ב-5 במאי 2025; הנוקמים: מלחמות סודיות יגיע מספר חודשים אחריו, ב-7 בנובמבר 2025.

 

אתם מוזמנים להצטרף אלינו בקבוצת הפייסבוק הרשמית החדשה של מאה בקולנוע. אם אתם עדיין לא שם, אפשר גם לעקוב אחרינו בעמודי הרשתות החברתיות שלנו בפייסבוק ובאינסטגרם. ניתן גם לשלוח הודעה בדוא"ל לכל הצעה, רעיון או משוב בהם תרצו לשתף.


Comments


bottom of page