top of page

תודה!

הכתבות האחרונות במגזין

עוד במגזין

האחים רוסו על "מלחמות סודיות" ובימוי אפשרי שלו: "זה יהיה אתגר עצום"

עודכן: 7 ביולי

בריאיון טרי מפרימיירת סרטם החדש "האיש האפור", האחים רוסו התייחסו לאפשרות שישובו בעתיד לזרועות מארוול. על הפרק: בימוי "מלחמות סודיות" - פרויקט החלומות שלהם.

אנתוני וג'ו רוסו | צילום: באדיבות Getty Images
אנתוני וג'ו רוסו | צילום: באדיבות Getty Images

לכל העדכונים החמים: הצטרפו אלינו בערוץ הטלגרם החדש של מאה בקולנוע!


למעלה משלוש שנים חלפו להן מאז עלה בבתי הקולנוע הנוקמים: סוף המשחק (Avengers: Endgame) - אותו אירוע קולנועי מרגש שנבנה בקפידה ולאורך שנים במסגרת היקום הקולנועי של מארוול. מאז, מעריצים רבים מתמודדים עם השאלה - מה הלאה? לא ממשיכים אחרי שהגענו לשיא? לפני מספר שבועות נדרשנו לסוגיה הזו בדיוק, והצגנו מספר תיאוריות מרומזות יותר-או-פחות לגבי עתיד היקום הקולנועי - וכעת אנחנו מקבלים התייחסות לאחת מהן מפי האחים רוסו בכבודם ובעצמם.


זו לא הפעם הראשונה שצמד האחים מדברים על האפשרות שיביימו סרט עתידי של מלחמות סודיות (Secret Wars), אחד מאירועי הקרוסאובר הגדולים והמשמעותיים בדפי הקומיקס. אך כעת, הם מוסיפים שמן למדורת ההייפ ומעלים את רף ההתלהבות לראות דבר כזה קורה באמת. "האהבה שלנו למארוול מבוססת על החוברות שקראנו כילדים, חוברות שהתאהבנו בהן", אמר ג'ו רוסו בראיון למגזין דדליין (Deadline). "הסדרה האחת שהערצנו כשגדלנו הייתה מלחמות סודיות. היא שאפתנית במיוחד. זה יהיה גדול יותר ממלחמת האינסוף וסוף המשחק. אבל היא מהווה אתגר עצום. שני הסרטים האלו היו קשים מאוד לעשייה, אז לדמיין שנעשה עוד שני סרטים אפילו גדולים מהם? נצטרך לישון על זה", הוא הוסיף.

דבר שחשוב לתת עליו את הדעת הוא ההתייחסות של ג'ו למלחמות סודיות כ"שני סרטים". בעוד אין ספק כי הקשת העלילתית של הקומיקס מספיקה אפילו ליותר מכך, ההתייחסות הזו נשמעת כדבר קונקרטי (אולי כבר התקיימו מגעים בין הבמאים למארוול בנושא ואנחנו לא יודעים) ואף מציגה שינוי לעומת ההתייחסות של הצמד לסרט בעבר. "זה יהיה הסרט הכי גדול שאתם יכולים להעלות על הדעת", אמר אנתוני בראיון עוד ב-2020, "מה שמרגש אותנו בסיפור הזה הוא שהיומרות שלו אפילו גדולות יותר מאלו של סאגת האינסוף".


רק בחודש שעבר, נשיא אולפני מארוול קווין פייגי, דיבר על עתיד היקום הקולנועי של מארוול. בראיון למגזין טוטאל פילם (Total Film) הוא העיד כי בעודנו מתקרבים לסוף השלב הרביעי "אנשים יתחילו להבין לאן הסאגה הבאה הולכת". בשנה שעברה, כשנשאל על השמועות שרצות ביחס למלחמות סודיות הוא השיב כי "ראיתי את השמועות האלו גם. למה כולם מדברים על זה עכשיו? זה מה שאני רוצה לדעת. אני חושב שמישהו אחד כותב על זה, ואז אחד אחר מתחיל ואז כולם מתחילים לכתוב על זה - וזה קורה".

ביום חמישי הקרוב (21.7) יחל כנס קומיק-קון, סן דייגו (San Diego Comic-Con), בו צפויים למארוול ארבעה ימים של חדשות ועדכונים. סביר להניח שנקבל בהם הכרזות גדולות על סרטים עתידיים (תאריך לדדפול 3 או בלייד נדמים כאפשרויות ממשיות), אך אישית לא הייתי מצפה שנקבל מידע על האירוע הגדול הבא. היקום הקולנועי של מארוול נמצא כרגע בשלבים מבולבלים מאוד - בעיקרם של בנייה ומציאת כיוון מחדש. גם אם מלחמות סודיות ייצא לפועל, וגם אם יהיו אלו האחים רוסו שישובו לביים לראשונה מאז סוף המשחק, אנחנו עוד רחוקים מהנקודה בה זה יקרה.


סאגת מלחמות סודיות בקומיקס כוללת את האקס-מן, ספיידרמן, ארבעת המופלאים, דדפול וחברים שונים מהנוקמים - ואין ספק, היא תהיה דרך נפלאה לסיים ולשזור יחד את כל קווי העלילה הנוכחיים. כאמור, תוכלו לקרוא עוד על הסיפור מאחוריה בכתבת התיאוריות שלנו, ממש כאן.

 

לכל העדכונים החמים, הכתבות והחדשות: הצטרפו אלינו בערוץ הטלגרם החדש של מאה בקולנוע. לדיונים נוספים והמלצות משלכם ניתן להצטרף גם לקבוצת החברים שלנו. תוכלו גם לעקוב אחרינו בעמודי הרשתות החברתיות שלנו באינסטגרם ובפייסבוק או לשלוח הודעה בדוא"ל בכל נושא.

bottom of page