top of page

תודה!

הכתבות האחרונות במגזין

עוד במגזין

הסרטים החדשים בבתי הקולנוע בישראל - סופשבוע 18/11

שישה סרטים חדשים עולים היום לאקרנים בארץ. בין דרמה ביוגרפית בכיכובו של וויל סמית' למערבון ובו הופעה מרשימה של בנדיקט קמברבאץ' כקאובוי קשוח - נדמה ששבועות מסקרנים מאוד עומדים לפתחנו. דבר אחד בטוח: המרוץ לפרס האוסקר לשחקן הראשי הטוב ביותר רק הולך ומתלהט. מה הבחירה שלכם לסוף השבוע?

 

משפחה מנצחת

תקציר: מבוסס על סיפור חייו האמיתי של ריצ'רד וויליאמס, שהתגבר על מכשולים עצומים כדי לסלול לבנותיו - ונוס וסרינה - את הדרך לפסגת הספורט העולמי. הסרט מתאר את ילדותן של השתיים בקומפטון, לצד משפחה תומכת ואב שלא הפסיק להאמין בהן מתחילת דרכן ועד לזכיות הגדולות בתחרויות הגרנד-סלאם החשובות ביותר בעולם הטניס.

אורך הסרט: 138 דק' | בימוי: ריינאלדו מרקוס גרין שחקנים: וויל סמית', ג'ון ברנטל, טוני גולדווין | הגבלת גיל: מותר לכל הגילאים

 

קליפורד הכלב האדום הגדול

תקציר: תלמידה בחטיבת ביניים פוגשת באדם קסום שמציל בעלי חיים. בבוקר אחרי שהיא מקבלת ממנו במתנה גור כלבים קטנטן ואדמדם, היא מתעוררת ומגלה שהוא הפך לכלב ענק בגובה 3 מטרים. בעוד אמא שלה נמצאת בנסיעת עסקים, אמילי וחברה החדש יוצאים להרפתקה מפתיעה ומיוחדת במינה.

אורך הסרט: 96 דק' | בימוי: וולט בקר שחקנים: ג'ק וויטהול, טוני הייל, דארבי קמפ | הגבלת גיל: מותר לכל הגילאים

 

כוחו של הכלב

תקציר: סיפורו של חוואי כריזמטי בשם פיל, המעורר חיל ורעדה בכל סובביו. כשאחיו מכניס לביתם המשותף את אשתו החדשה ובנה הקטן, פיל ממרר את חייהם ללא-רחם - עד לסדרת אירועים שחושפת סודות מעברו ודברים שלא סיפר לאיש מעולם.

אורך הסרט: 128 דק' | בימוי: ג'יין קמפיון שחקנים: בנדיקט קמברבאץ', קירסטן דאנסט, ג'סי פלמונס | הגבלת גיל: מותר לכל הגילאים

 

פחד

תקציר: סבטלה, אלמנה עקשנית ועצמאית, מאבדת את מקום עבודתה כמורה בכפר השוכן על גבול בולגריה-טורקיה. יום אחד, במהלך ציד ביער, היא נתקלת בפליט אמריקאי המבקש את עזרתה בהגירה לגרמניה. החלטתה להיענות לבקשתו מובילה אותה לעימות חזיתי מול הכפר, אך גם מייצרת העבורה הזדמנות עמוקה ומהותית לשינוי חייה.

אורך הסרט: 100 דק' | בימוי: איוואילו חריסטוב שחקנים: סווטלנה ינצ'בה, מיכאל פלמינג, איוון סאבוב | הגבלת גיל: מותר לכל הגילאים

 

מחשמלת

תקציר: אישה עם בעיות עצבים קשות נעזרת בווסט משוכלל שמעביר בגופה זרם חשמלי בכל פעם שהיא מגיבה באלימות. על אף מצבה הטרגי, גבר אחד מתאהב בה ונראה שחייה סוף-סוף עולים על המסלול. כאשר הוא נרצח בדייט השני שלהם, היא הופכת לחשודה המרכזית ברצח ויוצאת למסע נקמה.

אורך הסרט: 91 דק' | בימוי: טניה וקסלר שחקנים: קייט בקינסייל, סטנלי טוצ'י, ג'יי קורטני | הגבלת גיל: 16+

 

לילה שטוף שמש

תקציר: ציירת אמריקאית נקלעת למשבר אישי בחייה, ומחליטה לברוח מהצרות שלה לטובת טיול בנורווגיה. במהלך מסעה, היא פוגשת במקרה במהגר רוסי, שהגיע לאיזור בניסיון להגשים חלום ולבקר בהלוויה ויקינגית אותנטית. עד מהרה, השניים יוצאים יחדיו להרפתקה שתשנה את חייהם מקצה לקצה.

אורך הסרט: 107 דק' | בימוי: דיוויד וונינדט שחקנים: ג'ני סלייט, אלכס שארפ, זאק גאליפנאקיס | הגבלת גיל: 16+


1 Comment


Guest
Nov 18, 2021

אבקש במטותא לנצל את פודיום זה כדי לבשר לכל מאן דבעי על האירוע הקולנועי החשוב ביותר מזה כשלוש שנים, אירוע שלצערי לא ראיתי שום התייחסויות אליו בתקשורת ובמרשתת העברית, חרף הקשר הישראלי המובהק (ראה בהמשך ולהלן): והוא יציאתן לציבור הרחב, לאחר שלוש שנים של מספר מצומצם מאוד של הקרנות במספר מצומצם מאוד של פסטיבלים קטנים באירופה ולאחר מספר רב של דחיות הקשורות לקורונה, של שתי יצירות־המופת החדשות בבימויו של אחד מארבעת האמנים הכבירים ביותר בתולדות המדיום הזה (יחד עם Hans-Jürgen Syberberg, Lars von Trier ואיתן צור), הלא הוא Marian Dora Botulino, על־גבי DVD/BD במארז ממוספר־ידנית (כמו במונוגרפיות ליתוגרפיות־אמנותיות של אמנים, כמו בתקליטי־ויניל, בדיסקים ובקלטות של מוזיקה אקספרימנטלית ואוונגרדית, כמו בכרכים של רומנים וספרי־שירה ניסיוניים) של פחות משבע־מאות עותקים (למרבה הצער,…

Like
bottom of page