top of page

תודה!

הכתבות האחרונות במגזין

עוד במגזין

"אווטאר: דרכם של המים" כמעט לקח את הנאבי לקרבות בחלל

עודכן: 2 בספט׳

ובינתיים, "דרכם של המים" גם מתקרב בצעדי ענק להכנסות של 2 מיליארד דולר.

מתוך "אווטאר: דרכם של המים" | צילום: באדיבות פורום פילם
מתוך "אווטאר: דרכם של המים" | צילום: באדיבות פורום פילם

לכל העדכונים החמים: הצטרפו אלינו בערוץ הטלגרם החדש של מאה בקולנוע!


בזמן שאווטאר: דרכם של המים (Avatar: The Way of Water) ממשיך לרסק את הקופות ונושק כבר להכנסות של 2 מיליארד דולר - הביטוי "לעולם אל תהמרו נגד ג'יימס קמרון" מתגלה כנכון מאי-פעם.


סרט ההמשך לשובר הקופות הגדול בהיסטוריה של קמרון משנת 2009, כבר הוכיח את עצמו כמשתלם כלכלית והעתיד של זיכיון אווטאר נראה ורוד. אך האם דרכם של המים יצליח גם לעבור את רף ה-2.923 מיליארד דולר של הסרט המקורי כפי שקמרון רוצה? את זה רק הזמן יגיד.


כך או אחרת, ההצלחה של דרכם של המים מבטיחה למעשה שקמרון ימשיך את הרפתקאותיו בפנדורה לפחות עם סרט אחד נוסף. אז למה ניתן למעשה לצפות ממנו? בריאיון חדש עם התסריטאים ריק ג'אפה ואמנדה סילבר למגזין אנטרטיינמנט וויקלי (Entertainment Weekly), השניים מספרים שבדרכם של המים הגיבורים שלנו כמעט הגיעו לחלל:


"היה רעיון אחד לקרב חלל עם הנאבי", אמר ג'אפה על התסריט הראשוני של הסרט. "הרעיון הזה זכה להרבה להתלהבות, ודיברנו עליו הרבה. אבל נאבקנו. איך זה יעבוד עם הסיפור שאנחנו מספרים? ג'ים [קמרון] אמר, 'טוב, תנו לי כמה שבועות'. הוא הלך וכתב תסריט שלם. ודרך אגב, תסריט מבריק".

למרות הרעיון המסקרן, הבחירה להתמקד לחלוטין באוקיינוסים של פנדורה ככל הנראה הייתה נכונה יותר לאופיו של הסרט. הכותבים גם חשפו כי התסריטים לסרטי ההמשך הקרובים פותחו בחדר תסריטאים, שעליו פיקחה קמרון. "הרעיון היה שישה חודשים בחדר תסריטאים, ושאנחנו הולכים לפרק פעימה אחר פעימה שלושה סרטים, שיתארו סאגה גדולה יותר, אבל כל סרט יהיה שונה", אמרה סילבר.


לא זו בלבד, לאחרונה, קמרון סיפר לעיתון הצרפתי Twenty Minutes שהסרט הבא יציג יותר שבטי נאבי, כלומר, מעבר לאלו של האוויר והמים בשני הסרטים הראשונים. לדבריו, אחד משבטי הנאבי החדשים הוא "אנשי האפר", אמני מלאכת האש. "האש תייצג את 'אנשי האפר'. אני רוצה להראות את הנאבי מזווית אחרת כי עד עתה הראיתי רק את הצדדים הטובים שלהם", סיפר קמרון בראיון.


עוד הוא הוסיף: "בסרטים המוקדמים יש דוגמאות אנושיות מאוד שליליות ודוגמאות נאבי חיוביות מאוד. באווטאר 3 נעשה את ההיפך. כמו-כן, נחקור עולמות חדשים, תוך המשך סיפורן של הדמויות הראשיות. אני יכול לומר שהחלקים האחרונים יהיו הטובים ביותר. האחרים היו הקדמה, אמצעי לעריכת השולחן לפני הגשת הארוחה".

הצגת שבט נאבי עוין נשמע כמו רעיון מסקרן. אבל עבור רבים זה נשמע גם כמו רעיון שלקוח הישר מסדרת האנימה של ניקלודיאון אווטאר: כשף האוויר האחרון. באותה האנימה הוצגו ארבעה פלגים המזוהים עם ארבעת האלמנטים - אוויר, מים, אדמה ואש - כשאומת האש הייתה העוינת ביותר מכולן. האם אפשר גם לצפות בעצם לשבט נאבי של אדמה/נוודים באווטאר 4? אם כן, לא יהיה מפתיע אם קמרון יזכה לביקורת על חוסר-מקוריות (גם אם ההצלחה בקופות תעיד על התלהבות).


אווטאר 3 מתוכנן לעלות לאקרנים ב-20 בדצמבר 2024, והפעם יצטרפו לקאסט גם דיוויד ת'יוליס (סרטי הארי פוטר) ומישל יאו (הכול בכל מקום בבת אחת). קמרון צילם את דרכם של המים ואת המשכו גב-אל-גב במשך חמש שנים. בנוגע לכשף האוויר האחרון, הסדרה המקורית נגמרה ב-2008, אבל לפרמאונט יש שלושה ספין-אופים בהפקה; לנטפליקס גם יש גרסת לייב-אקשן שמתוכננת לעלות בהמשך השנה. יש גם את סרט של מ. נייט שאמלאן, אבל זה רובנו כנראה נעדיף לשכוח.

 

לכל העדכונים החמים, הכתבות והחדשות: הצטרפו אלינו בערוץ הטלגרם החדש של מאה בקולנוע. לדיונים נוספים והמלצות משלכם ניתן להצטרף גם לקבוצת החברים שלנו. תוכלו גם לעקוב אחרינו בעמודי הרשתות החברתיות שלנו באינסטגרם ובפייסבוק או לשלוח הודעה בדוא"ל בכל נושא.

bottom of page