top of page

תודה!

הכתבות האחרונות במגזין

עוד במגזין

"איש חשוב מאוד" עונה 2 - ביקורת סדרה

עודכן: 24 בפבר׳

"איש חשוב מאוד" חתמה ביום חמישי האחרון את עונתה השנייה – והוכיחה שוב כי מדובר באחת הסדרות הנפלאות שהיו כאן.

להטבות בלעדיות, כרטיסים במתנה ועוד הפתעות: הצטרפו לאינסטגרם שלנו! 


אחרי שהעונה הראשונה העניקה הצצה – ספק מבוססת על אירועים אמיתיים, ספק פיקטיבית – לחייו של יהודה לוי כשחקן מפורסם בישראל, הגיעה העונה השנייה של איש חשוב מאוד ולקחה את העסק צעד אחד קדימה. מארצנו הקטנה, בה לוי הוא כוכב מפורסם, נערץ ופופולרי, עברה הסדרה לארה"ב – בה הוא כאחד אדם. סתם עוד שחקן פשוט, יחיד מבין רבים, שמנסה את מזלו בהוליווד – באמריקה הענקית.


שינוי אזור ההתחרשות אפשר לסדרה לבחון היבטים חדשים, מסקרנים ומרגשים בחייו ובדמותו של לוי – והוביל את הסדרה לשיאים משעשעים, עצובים, מרוממי-נפש, אך בעיקר נוגעים ללב. הייחודיות של הסדרה נובעת מכך שאמנם קיימת המשכיות ועקביות בין פרקיה, אבל כל אחד מהם עומד בפני עצמו – כיחידה טלוויזיונית, בעלת תמות מתחלפות, מוטיבים שונים ונושא מרכזי אחר.

כך למשל, הפרק השלישי בעונה מתרחש כולו בחדר המלון בו לוי שוהה, ומשתמש במקום המצומצם כדי לפתח את יחסיו של יהודה עם מפיקה ישראלית לשעבר בשם אלי (נטע ריסקין בתפקיד נהדר). במהלך הפרק, כפי שקורה ברבים משאר הפרקים, נחשפים צדדים חדשים באישיותו של הגיבור – תכונות ומעלות מעוררות הזדהות או סלידה לסירוגין. לא בכדי, משחק האופי המהפנט של הכוכב הראשי כבר זיכה אותו פעמיים בפרס האקדמיה לטלוויזיה לשחקן הטוב ביותר.


דוגמה נוספת היא הפרק בו יהודה משתתף בסדנת משחק עם חברה ותיקה שלו – גם שם מתגלים רבדים כואבים ומעוררי אמפתיה בעברו של לוי. מרכיבי אישיות שמאפיינים את דמותו בצורה עילאית, אפילו נדירה. היכולת ליצוק מורכבות רבה כל-כך לדמויות, מצריכה כישרון ומחשבה רבים מאוד – ועל כך מגיעים מלוא הכבוד וההערכה לשירלי מושיוף, יוצרת (תסריטאית ובמאית) הסדרה, שפשוט מצעידה את הטלוויזיה הישראלית להישגים חסרי תקדים.

הפוסטר הרשמי של "איש חשוב מאוד" | צילום: באדיבות HOT
הפוסטר הרשמי של "איש חשוב מאוד" | צילום: באדיבות HOT

ניתן לדון עוד רבות על כל פרק ופרק: על פרק הריאיון האישי והחודר עם רוני קובן, פרק בת המצווה של אחייניתה של אלי או כמובן על הפרק האחד לפני האחרון, שמוקדש כולו לסוכנת של יהודה, אסנת (מיקה אלמוג המרגשת) ומהווה שיעור מופת ביצירה לטלוויזיה. לכל אחד מהפרקים האלו העוצמות, החספוס וההברקות שלו – וזה מה שהופך סדרה מסתם עוד אחת סבבה לאדירה באמת – ההתייחסות לכל פרק ופרק בחשיבות פחות-או-יותר אחידה ובתשוקה רבה ומעוררת-השראה.


המסע הרגשי, המטלטל ומשנה החיים שיהודה עובר בעונה הזאת מגיע לסיומו בפרק האחרון והמצוין, בו משתתף גם השחקן האמריקאי המשופשף כריס נות' ("סקס והעיר הגדולה"). הפרק מיישב סופית את שאלת "החלום האמריקאי", שמהווה את הבסיס לעונה הזו – ועונה עליה בצורה ישירה, חריפה ובלתי-מתפשרת.

הרבה אמת וכאב יש בסדרה הזו, ולצד האמת הזו גם הומור, שובבות ולב רחב מאין כמוהו. זאת אמנם סדרה על יהודה לוי – אדם מפורסם, מצליח, עשיר ובעל אמצעים, שבהסתכלות ראשונית נראה שלא חסר לו כלום. אבל למעשה, זאת סדרה על הרבה יותר מכך: סדרה על מה זה לחלום, על מה זה לשאוף להגשים את תשוקותינו ולהיות הגרסה הכי טובה של עצמנו שאנו יכולים להיות.


זאת סדרה על התמודדויות ועל תסכולים ועל אהבה ועל אכזבות. על דברים שלעולם לא נוכל לשנות ועל החשיבות הנשגבת בכל זאת לנסות ולשנותם.


על מה זה להיות אדם.


כל הפרקים של "איש חשוב מאוד" זמינים עכשיו בשירות ה-VOD של הוט.

 

אתם מוזמנים להצטרף אלינו בקבוצת הפייסבוק הרשמית החדשה של מאה בקולנוע. אם אתם עדיין לא שם, אפשר גם לעקוב אחרינו בעמודי הרשתות החברתיות שלנו בפייסבוק ובאינסטגרם. ניתן גם לשלוח הודעה בדוא"ל לכל הצעה, רעיון או משוב בהם תרצו לשתף.

Comments


bottom of page